Exteriérové rolety

Exteriérové rolety

Rolety boli veľmi často vnímané len ako luxusný, dekoratívny prvok bez akejkoľvek zásadnej funkcie. Fakta ale hovorí ináč. Rolety významne prispievajú k zníženiu tepelných strát v zime, zatiaľ čo v lete účinne chránia interiér pred nadmerným nahrievaním miestností vplyvom slnečných lúčov a tým znižujú náklady a energie na dodatočné ochlazovanie klimatizáciou apod. Vonkajšie rolety sú, okrem toho, praktickým systémom, ktorý zvyšuje ochranu domu pred vlámaním.

Vonkajšie rolety sú efektívnejšie ako napr. okenice, nakoľko sa vďaka ich konštrukcii vytvára medzi povrchom okna a pancierom rolety vzduchová medzera, ktorá predstavuje vynikajúci tepelný izolátor. Vďaka tomu bude vo Vašom dome, dokonca aj pri vysokých vonkajších teplotách, vládnuť príjemné klíma. Ak necháme rolety počas celého horúceho dňa uzavreté (tak ako to robí napr. v Taliansku), potom sa večer môžeme tešiť na príjemný chládok a relaxačný tieň.

V ponuke ALUPROF sa nachádzajú všetky typy roletových systémov. Adaptačné rolety SKO a SKO-P sú vyvinuté pro montáž na múr. Ich oválny box je dekoračným prvkom fasády budovy. Energeticky úsporné riešenie a navyše integrované do fasády (pod omietku) predstavuje systém SP alebo SP-E. Rolety SKT OPOTERM sú dobrým riešením pre tých, ktorí sa rozhodnú pre nadokenný systém. Roletové boxy tohto systému sú vyrobené z vysokokvalitných prvkov z PVC a s výbornou tepelnou izoláciou.