MB 45 dvere

MB-45 Okenný a dverný systém

Systém MB-45 je určený v prvom rade k vykonávaniu vnútorných stavebných prvkov.

Odporúča sa v miestach, ktoré nevyžadujú vysokú tepelnú izoláciu, ako sú deliace steny, okná, dvere, vrátane ručne aj automaticky posuvných, kyvadlové dvere, nevykurované predsiene, výkladné skrine, boxy, výlohy či iné priestorové konštrukcie.

mb45

Stavebné hĺbky profilov sú 45 mm (zárubňa) a 54 mm (krídlo), dverí potom 45 mm a 45 mm. V okenných krídlach je možné použiť sklenené výplne s hrúbkou 2 mm až 35 mm, u neotvíravých okien a dverných krídel potom 2 mm až 26 mm.

Nespornou výhodou systému MB-45 je možnosť ohýbania profilov, m. J. Zárubní, krídel a priečok. Umožňuje to vytvárať rôzne oblúkové konštrukcie. Vďaka tesnením zo syntetického EPDM, ktoré zaručuje vysokú odolnosť proti starnutiu po mnoho rokov používania, sú tieto konštrukcie veľmi tesné. Charakteristickou vlastnosťou tohto systému je jeho úzka previazanosť a možnosť kombinácie so systémami dverí a okien MB-70 a MB-60.

Zaujímavým a ekonomicky výhodným riešením sú dymotesné dvere bez požiarnej odolnosti MB-45D (v triede S30).

Systém slúži ako základ pre ďalšie riešenia ako je napr. MB-45 OFFICE.

MB-EXPO sú elegantné, sklenené deliace steny pre výstavbu rôznych typov vnútorných priečok s presklenými dverami, ktorých úlohou je oddeliť a zvukovo izolovať vyhradené priestory a zároveň vizuálne neobmedzovať zastavaný priestor.

MB-EXPO MOBILE je variant s celosklenenými skladacími dverami. Tie sa môžu skladať k stene alebo kolmo na ňu. Nosným prvkom konštrukcia je kalené sklo uchytené v hliníkových profiloch. Steny môžu mať výšku až 4 m a vďaka tomu sa výborne hodí najmä do obchodných galérií a centier či kancelárskych priestorov.